Šport / Beh

Čomu sa venujeme

- Tréningy správnej techniky behu bez námahy

- Tréningy techniky a metodiky behu pre zdravie

- Tréningy regeneračnej techniky behu

- Tréningy správnej techniky behu pre deti

- Príprava na maratón + tréningový plán

- Príprava na 1/2 maratón + tréningový plán

- Tréningy na rozvoj rýchlosti 5km - 10km

- Individuálny prístup

- Privátne lekcie

- Služby trénera

- Poradenstvo, konzultácie

- Videoanalýza behu

- Analýza došľapu

- Výber správnej bežeckej obuvi

Kto je Jaroslav Minarčin a bežecká škola JAMI RUN SCHOOL?

Jaroslav Minarčin pochádza zo Slovenska, má 41 rokov. Športu sa venuje už od malička. Od 9 rokov hrával aktívne futbal i iné športy. Špeciálne behu sa venuje posledných 9 rokov. Zamiloval si dlhé trate a ultrabehy. Rád behá v prírode a po horách. Beh je pre neho regeneráciou, uvolnením i životným štýlom a občas mu dáva možnosť nachádzať hranice, ktoré za normálnych okolností nepoznáme. Okrem toho, že je držiteľom medzinárodných trénerských kvalifikácií - Tréner atletiky i Kondiční tréner sa s nadšením venuje testovaniu bežeckej obuvi. Jara pri trénovaní baví najviac pozorovať pokroky a životné zmeny, akých sú všetci schopní dosiahnúť. Dbá hlavne na správnu techniku, metodiku a na to, aby ste sa po behu necítili vyčerpane a unavení, ale práve naopak, plní energie, elánu a zregenerovane. Aby sa beh stal neoddeliteľnou súčasťou ich životov, aby ho mohli robiť dlhodobo a hlavne bez zranení a pre zdravie.

Na kurzoch ohromí svojimi teoretickými i praktickými radami, poradí ako vybrať správnu bežeckú tenisku, či oblečenie, ako rýchlo behať, s akou kadenciou, či aký má byť dlhý bežecký krok i došľap. Je veselá kopa, pozitívny, cieľavedomý a má veľkú radosť z toho, keď predáva svoje skúsenosti ďalej.

Pohyb nie je všetko, ale bez pohybu v živote nie je nič.

Obtiažnosť výučby:

začiatočník     mierne pokročilý     pokročilý     expert

Veková skupina:

deti 7-14r     teen 15-18r     dospelí 18+     35+     65+

Spoločnosť založená:   2001

Vhodné pre:   muži aj ženy

Certifikáty, osvedčenia, diplomy

Tréner atletiky I.kvalifikačného stupňa, Kondičný tréner I.kvalifikačného stupňa

Otváracie hodiny

Pondelok Utorok Streda Štvrtok Piatok Sobota Nedeľa
09:00 - 20:00 09:00 - 20:00 09:00 - 20:00 09:00 - 20:00 09:00 - 20:00 09:00 - 20:00 09:00 - 20:00

Bežecká škola

Kurz Bežecká škola je súbor teoretických a praktických cvičení, resp. celé "bežecké" know-how, aby sa každý účastník dozvedel a hlavne naučil, ako má všetko vykonávať tak, aby mohol behať dlhodobo a bez zranení, prípadne dlhšie, rýchlejšie a viac.

Osnova bežeckej školy: - vstupná videoanalýza

- základný postoj - nastavenie a udržanie počas behu

- náklony pri behu plus práca s ťažiskom tela

- správny nášľap, tréning nášľapu

- práca rúk plus správna pozícia podľa typu terénu

- ideálna dĺžka kroku plus správna kadencia

- nastavenie tepovej frekvencie a rýchlosti jednotlivca

- záverečné zhrnutie, výstupná videoanalýza, odporúčania, rady

Súkromné lekcie

Dni kedy sme k dispozícii:

Termín podľa dohody

Popis lekcie:

Bežecká škola

Učíme dospelých a deti, ako pomocou našich jedinečných koučovacích metód zlepšiť účinnosť a znížiť riziko zranení. Potom Vás necháme bežať rýchlejšie! Bez ohľadu na to, aký mladí alebo starí ste, alebo ohľadu na Vaše skúsenosti, určenie správnej techniky povedie k zvýšeniu účinnosti, zníženiu rizika zranení a zvýšeniu rýchlosti, čo ešte viac spríjemňuje beh.

Ke všem přistupujeme jako k elitnímu atletovi a ke každému jako k jednotlivci!

Správny pohyb

Nech už ste začiatočník, alebo niekto, kto sa vracia po zranení, je pravdepodobné, že sa nepohybujete tak dobre, ako potrebujete. Takže jednou z prvých vecí, ktorú musíme urobiť, je vykonať podrobnú biomechanickú analýzu. Týmto poznáme Vaše slabiny a problémy s pohybom. Veríme, že pokiaľ sa nepohybujete efektívne, nebudete schopní bežať efektívne.

Bež lepšie

Tam, kde začneme, bez ohľadu na Vašu úroveň, je to, že Vás naučíme efektívnu techniku behu a Vy meníte svoje pohybové vzorce. Robíme to prostredníctvom našej jedinečnej metodiky koučovania a tréningových metód. To Vám pomôže dosiahnúť Vašich cieľov.

Bež rýchlejšie

Akonáhle sme vylepšili Vašu techniku a efektivitu pohybu, môžeme pracovať na zlepšení Vašej rýchlosti. To je založené na Vašich cieľoch, možnostiach a samozrejme na čase a odhodlaní, ktoré musíte venovat tréningu, sile a zotaveniu. Vyvinuli sme celú radu rôznych protokolov, ktoré sme úspešne použili ako u amatérskych, tak u profesionálnych športovcov.

Sme ochotní dochádzať:

áno / 500 km